Warning: Division by zero in /home/virtualki/130086/www/portal3/templates/business_blue/nav_menu.php on line 64

X Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska UKS- ów Puchar Burmistrza Miasta Pszów 22-23.10.2011r. Drukuj Email
22 i 23 października 2011r w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie odbyły się jubileuszowe, bo X Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Burmistrza miasta Pszów. W rywalizacji tej zwyciężył Miejski Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Pszów !
W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji drużynowej przystąpiło 20 dwuosobowych zespołów. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach rocznikowych osobno dla chłopców i dziewcząt. Pierwsza grupa to zawodnicy urodzeni w latach 1994-98, druga to rocznik 1999 i młodsi. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci MUKS „Jedynka” Pszów, którzy zarówno wśród chłopców starszych Mateusz Lasota i Marcin Kudla jak i w kategorii młodszej Kamil Borek i Marek Kowol stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając tym samym Mistrzostwo Śląska UKS-ów. Druga drużyna chłopców młodszych Mateusz Kempa i Rafał Czepczor zdobyła tytuł wicemistrzowski. Na trzecim miejscu w swojej grupie zawody ukończyły młode reprezentantki z Pszowa Justyna Borek i Julia Migas.
W drugim dniu, zawody były rozgrywane w konkurencji indywidualnej. Bardzo dobrze spisali się również reprezentanci pszowskiej „Jedynki”. Mateusz Lasota zajął drugie miejsce w grupie starszej a Marcin Kudla był trzeci. Obaj musieli uznać wyższość zawodnika z Rudy Śląskiej Stanisława Sójki. W kategorii chłopców młodszych również wygrał zawodnik z Rudy Śląskiej Rafał Komandzik, a tuż za nim uplasowali się Kamil Borek i Marek Kowol.
Na podstawie punktów zdobywanych przez wszystkich zawodników w trakcie dwudniowych zmagań(1 miejsce – 4pkt, 2 – 3pkt, 3 – 2pkt, 4 – 1pkt), ustalono klasyfikację generalną Mistrzostw Śląska UKS-ów. W rywalizacji tej zwyciężył Miejski Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Pszów – 25pkt, Przed UKS Wolej Ruda Śląska – 23pkt  i UKS Dwójka Sosnowiec – 11pkt.
Na zakończenie turnieju pamiątkowe dyplomy i puchary najlepszym zawodnikom wręczał burmistrz Pszowa Marek Hawel.
Turniej został zorganizowany przez MUKS „Jedynka” Pszów, Śląski Związek Tenisa Stołowego oraz Urząd Miasta Pszów, który był jednocześnie fundatorem wspaniałych pucharów za klasyfikację generalną.