Położenie geograficzne Drukuj Email
Pszów leży w południowo-zachodniej części województwa śląskiego na szlaku Pszczyna - Wodzisław Śląski - Racibórz. Zajmuje obszar 20,42 km2 i liczy około 14 020 mieszkańców, co daje średnią gęstość zaludnienia 686,5 osóby na 1 km2.
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pszów jest prężnym ośrodkiem o korzystnym położeniu geograficznym, wyposażonym w dobrą infrastrukturę techniczną, rozwijającym się gospodarczo w harmonii ze środowiskiem naturalnym, atrakcyjnym dla inwestorów, bezpiecznym i przyjaznym dla mieszkańców, dbającym o rosnącą jakość życia społeczności lokalnej.
 
Miasto położone jest w bezpośredniej bliskości dużych aglomeracji miejskich: Rybnika, Wodzisławia Śląskiego oraz Raciborza, z którymi posiada bezpośrednią łączność drogową. Pszów znajduje się niedaleko drogowego przejścia granicznego z Czechami w Chałupkach. Miasto znajduje się również w pobliżu planowanej budowy autostrady Północ - Południe.
 
 
 
   
   
telefon kontakt forumt
BIP sekap
KPSK
SMS
facebook
jubileusz
orlik
francja
wku
UE
katalog firm
UE
WFOSIGW
UE
Œwiadomy Obywatel
Lodowisko
Turystyka
Droga Poludniowa
galeria
bazylika
radio
roefs

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.