Almighty dance – wymiana międzykulturowa Drukuj Email

W czerwcu br. Gimnazjum w Pszowie podpisało umowę o dofinansowanie projektu „Almighty dance – wymiana międzykulturowa” w ramach programu Erasmus+ Akcja Mobilność edukacyjna - Mobilność osób uczących się i pracowników – Mobilność młodzieży i osób pracujących z młodzieżą.

Projekt obejmuje wymianę młodzieży z 3 miast: Pszowa w Polsce, Horni Benešov w Czechach i Saint Philibert de Grand Lieu we Francji, która odbędzie się w dniach 15-26 sierpnia 2015 r. Tematem projektu jest taniec łamiący różne ograniczenia – geograficzne, społeczne, wiekowe, a nawet te wynikające z niepełnosprawności. Jego celem jest ukazanie tańca w wielu aspektach – jako formy identyfikacji narodowej i regionalnej, jako uniwersalnego języka komunikacji między różnymi narodowościami i platformy, na której wszystkie grupy mogą się spotkać w działaniu i wymienić się swoją kulturą, tradycjami i zwyczajami.

Celem głównym projektu jest przełamanie barier i otwarcie się na inną kulturę, rozwój osobisty i jednoczenie się w jednej wspólnej Europie. Celem szczegółowym projektu jest podniesienie poziomu kompetencji, rozwój kreatywności i aktywności, angażowanie młodzieży w działania mające wpływ na życie lokalne oraz kreowanie poczucia tożsamości europejskiej. Uczestnicy będą uczyli się nawzajem układów tanecznych, opracują biuletyn w trzech językach na temat tańców narodowych, stworzą słownik zwrotów i wyrażeń tanecznych, przygotują przedstawienie „Almighty Dance”, które będzie finalnym efektem międzykulturowej pracy młodzieży, przedstawienie poprzedzi happening zorganizowany na pszowskim rynku. Istotnym działaniem będą również liczne wieczory międzykulturowe, a także dyskusje prowadzone przez młodzież na tematy powiązane z tańcem. Młodzież nagra również film z wymiany.

Projekt jest w całości finansowany z Programu  Erasmus +. Całkowita wartość projektu wynosi 18 664,00 EUR.
 
 
   
   
telefon kontakt forumt
BIP sekap
KPSK
SMS
facebook
jubileusz
orlik
francja
wku
UE
katalog firm
UE
WFOSIGW
UE
Œwiadomy Obywatel
Lodowisko
Turystyka
Droga Poludniowa
galeria
bazylika
radio
roefs

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.