Czesko - Polskie Dni Przyjaźni - projekt miasta partnerskiego Horní Benešov Drukuj Email

Czesko – Polskie Dni Przyjaźni

W dniach 10-12 i 17-19 kwietnia 2013 r. w mieście partnerskim Horní Benešov w Czechach odbyły się dwa spotkania z udziałem uczniów z pszowskiego Gimnazjum, którzy uczestniczyli we wspólnym projekcie pt. „Czesko – Polskie dni przyjaźni“ CZ.3.22/3.3.07/11.02745, współfinansowanym ze środków Funduszu mikroprojektów Euroregionu Pradziad.

Celem projektu było przełamanie barier językowych, nawiązanie nowych przyjaźni, wzmocnienie komunikacji, odkrycie w sobie nowych możliwości, rozwój kreatywności i twórczej fantazji, współpraca w grupie . Do Czech pojechało 10 uczniów z Gimnazjum z Pszowa w składzie 7 dziewcząt i 3 chłopców, których przywitały uczennice (10 osób) z 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej w Horní Benešovie.

Punktem spotkań była indywidualna i grupowa praca uczestników projektu z ulubionymi postaciami z książek, tworzenie tzw. żywych obrazów i scenek sytuacyjnych, praca ze scenariuszem. Uczniowie zapoznali się również z historią swoich miast.

Ostatnim punktem spotkań było przedstawienie teatralne opowiadające o powstaniu stolicy Polski – miasta Warszawy. Na widowni zasiadali uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Horní Benešovie oraz przedstawiciele miast partnerskich Pszów i Horní Benešov. Przedstawienie teatralne było o tyle wyjątkowe, iż cały scenariusz, włącznie z muzyką i kostiumami, uczniowie z Polski i Czech przygotowali sami.

Ciekawostka jest również fakt, iż podczas spotkań powstał polsko – czeski słowniczek, który znacznie ułatwił uczniom nawiązanie kontaktu i przełamanie barier językowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia podczas kolejnych wizyt.


 

 

 
 
   
   
telefon kontakt forumt
BIP sekap
KPSK
SMS
facebook
jubileusz
orlik
francja
wku
UE
katalog firm
UE
WFOSIGW
UE
Œwiadomy Obywatel
Lodowisko
Turystyka
Droga Poludniowa
galeria
bazylika
radio
roefs

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.