Cyfryzacja telewizji na terenie województwa śląskiego Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2013 08:37
 
Województwo śląskie jest w przededniu cyfryzacji telewizji, która polega na zmianie nadawania sygnału ze starego - analogowego na nowy cyfrowy. Zakończenie emisji analogowego sygnału telewizji naziemnej na terenie naszego województwa będzie przebiegało w trzech etapach. 19 marca br. sygnał analogowy zostanie wyłączony na obszarze Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Kolejne wyłączenie nastąpi 22 kwietnia i obejmie swym zasięgiem teren Częstochowy i północnych obszarów województwa śląskiego.
 
 

Cyfryzacja telewizji zakończy się w województwie śląskim 20 maja, wtedy nastąpi wyłączanie sygnału analogowego w Katowicach i centralnej części województwa. Proces cyfryzacji wymaga dostosowania odbiorników telewizyjnych starego typu do odbioru sygnału cyfrowego. W związku z tym administracja publiczna powinna aktywnie włączyć się w kampanię informacyjną dotyczącą cyfryzacji telewizji naziemnej. Efektem wspólnych działań ma być zaangażowanie się wielu instytucji, które dotarłyby do mieszkańców z niezbędną dla nich informacją. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej akcji poprzez umieszczenie na stronie internetowej Urzędu ulotki informującej o sposobie przygotowania się do odbioru sygnału cyfrowego. Otrzymacie ją Państwo drogą elektroniczną. Ulotkę można też wydrukować w kilku - kilkunastu egzemplarzach i umieścić na tablicach ogłoszeń w uczęszczanych przez mieszkańców miejscach. Zwracam się też z prośbą aby skutecznie dotrzeć z informacją do instytucji zrzeszających mieszkańców, w tym spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Zarządcy budynków powinni sprawdzić i w razie konieczności zmodernizować zbiorcze anteny do odbioru sygnału naziemnego. Wytyczne dotyczące modernizacji anten instalacji zbiorowych dostępne są na stronie www.cyfryzacja.aov.pl. Funkcjonuje też bezpłatna infolinia 800 007 788, gdzie mieszkańcy mogą otrzymać pomoc, między innymi, w tym jak dostosować swój odbiornik do odbioru sygnału cyfrowego. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00.

Wskazane byłoby też zapoznanie się pracowników samorządowych z materiałami zawartymi na stronie www.cyfryzacja.gov.pl, aby w razie pytań mieszkańców potrafili udzielić podstawowych informacji lub choćby wskazać sposób postępowania (kontakt z infolinią lub instytucją mogącą udzielić pomocy).

Licząc na Państwa zaangażowanie deklaruję, że jestem otwarty na wszelkie propozycje, które wzbogacą kampanię informacyjną, bądź zwiększą skuteczność działań, a także sygnały o problemach, które mogłyby stanowić zagrożenie dla procesu cyfryzacji telewizji.

WOJEWODA ŚLĄSKI
Zygmunt Łukaszczyk

 
   
 
 
   
   
telefon kontakt forumt
BIP sekap
KPSK
SMS
facebook
jubileusz
orlik
francja
wku
UE
katalog firm
UE
WFOSIGW
UE
Œwiadomy Obywatel
Lodowisko
Turystyka
Droga Poludniowa
galeria
bazylika
radio
roefs

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.