Odznaczenia kombatantów Drukuj Email
W dniu 3 maja 2011 roku, na spotkaniu kombatantów z władzami miasta Pszowa z okazji Święta Narodowego, następujący kombatanci - członkowie Koła Miejskiego w Pszowie  odznaczeni zostali „ KOMBATANCKIMI  KRZYŻAMI  PAMIĄTKOWYMI  -  Z W Y C I Ę Z C O M”  za zasługi  obrońców i wyzwolicieli Ojczyzny:
1.  Grzegorek Franciszek  -  członek Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczpospolite Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Katowicach oraz Prezes Koła Miejskiego w Pszowie.
2.    Krawczyk Stanisław  -  Sekretarz Koła Miejskiego w Pszowie.
3.    Gąsiorowski Jan  -  Skarbnik Koła Miejskiego w Pszowie
4.    Staniszewski Piotr -  członek pocztu sztandarowego Koła Miejskiego w Pszowie;
5.    Pluta Augustyn  -  Członek Armii Krajowej, członek Koła Miejskiego w Pszowie;
6.    Ogórek Karol  -  Czlonek Armii Krajowej, członek Koła Miejskiego w Pszowie.
7.    Mgr Marek Hawel  -  Burmistrz Miasta Pszowa, przyjaciel kombatantów.

Odznaczenia przyznane zostały przyznanie przez Zarząd Główny Związki Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, z okazji 65 rocznicy zwycięstwa, wraz DYPLOMEM w którym napisano: „wyrażając globowi szacunek i wdzięczność obrońcom i wyzwolicielom Ojczyzny z okazji 65 rocznicy historycznego zwycięstwa odniesionego w II Wojnie światowej nad niemieckim najeźdźcom.”
    Odznaczonym kombatantom oraz Burmistrzowi miasta Zarząd Koła Miejskiego w Pszowie, składa serdeczne gratulacje i życzenia dalszej ofiarnej pracy dla Ojczyzny.

 
 
 
   
   
telefon kontakt forumt
BIP sekap
KPSK
SMS
facebook
jubileusz
orlik
francja
wku
UE
katalog firm
UE
WFOSIGW
UE
Œwiadomy Obywatel
Lodowisko
Turystyka
Droga Poludniowa
galeria
bazylika
radio
roefs

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.