Zespół Regionalny Pszowiki Drukuj Email

 

Zespół Regionalny „Pszowski” powstał pod koniec 1996 roku. Początki jego historii wiążą się z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pszowie, dziś zespół jest jedną z sekcji Towarzystwa Przyjaciół Pszowa. „Pszowiki” to 22 osoby (15 pań i 7 panów). Kierownikiem muzycznym jest Maria Baron, prezesem Maria Dembowy. W czasie występów często towarzyszy nam z klarnetem Antoni Kasperek. Dokładniejszą historię zespołu przedstawimy wkrótce.

Stały termin prób to środa godz. 18.00 w okresie letnim, a godz. 17.00 w okresie zimowym. W razie potrzeby grupa spotyka się dodatkowo w uzgodnionym dniu. Próby odbywają się głównie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie, czasami w siedzibie TPP lub w salce chóru „Cecylia” w Domu Parafialnym.

 

Repertuar zespołu jest bardzo bogaty. Stanowią go głównie pieśni, skecze, wice i scenki ludowe i biesiadne. Poza tym pieśni religijne i patriotyczne.

 

Dotychcasową działalność i dokonania zaspołu można zobaczyć:

rok 2004

rok 2005

rok 2006

 

 

 

 
 
   
   
telefon kontakt forumt
BIP sekap
KPSK
SMS
facebook
jubileusz
orlik
francja
wku
UE
katalog firm
UE
WFOSIGW
UE
Œwiadomy Obywatel
Lodowisko
Turystyka
Droga Poludniowa
galeria
bazylika
radio
roefs

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.