Polsko Czeski Zlot motocyklowy Drukuj Email
   
 
Gmina Miasto Pszów otrzymała dofinansowanie projektu pn. „Polsko – Czeski Zlot motocyklowy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia – Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Projekt polega na zorganizowaniu wspólnie z partnerem czeskim Miastem Horní Benešov imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym i kulturalnym, której celem jest wzmacnianie i intensyfikacja transgranicznych kontaktów.

W ramach projektu przewidziano następujące działania:
  • Promocja współpracy partnerskiej miast Pszów i Horní Benešov. Grupa Motocyklowa „Hanysy” wraz z delegacją z Pszowa będzie brała udział w Dniach Horní Benešova, gdzie nastąpi zainicjowanie współpracy pomiędzy klubami motocyklowymi. Motocykliści będą rozdawali ulotki informujące o projekcie i działaniach realizowanych w Pszowie i będą zapraszali mieszkańców Horní Benešova do wizyty w naszym mieście podczas Trzydniowego pikniku motocyklowego.
  • Trzydniowy piknik motocyklowy. Impreza sportowo – rekreacyjna i kulturowa obędzie się na stadionie TS „Górnik” Pszów w Pszowie, gdzie przez 3 dni uczestnicy projektu z Polski i Czech oraz publiczność będą brali udział w różnego rodzaju atrakcjach (koncerty, parada motocykli, konkursy, itp.). W ramach działania zostaną zorganizowane:
 
  1. Turniej motocyklowy
  2. Wystawa motocykli
  3. Koncerty „Polsko – Czeskie wieczory rockowe”
  4. Parada motocykli
  5. Pokaz ratownictwa drogowego i medycznego z udziałem ochotniczej straży pożarnej
  6. Promocja współpracy partnerskiej
  7. Wystawa fotograficzna oraz prezentacja multimedialna  klubów motocyklowych z Polski i Czech

Projekt będzie realizowany w okresie od czerwca do października 2012 r. Całkowity koszt projektu wynosi 17 226,60 EUR, z czego wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 85 % co stanowi kwotę 14 642,61 EUR oraz ze środków krajowych 15 % co stanowi kwotę 2 583,99 EUR.
 
   
 
 
   
   
telefon kontakt forumt
BIP sekap
KPSK
SMS
facebook
jubileusz
orlik
francja
wku
UE
katalog firm
UE
WFOSIGW
UE
Œwiadomy Obywatel
Lodowisko
Turystyka
Droga Poludniowa
galeria
bazylika
radio
roefs

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.